Występ w Gdyni będzie częścią europejskiej trasy, która obejmie m.in. Irlandię, Niemcy, Francję, Belgię, Portugalię czy Wielką Brytanię.

Reklama

W 2011 roku przypadnie 20. rocznica wydania debiutanckiej płyty zespołu, "Ten". Longplay przyniósł Amerykanom światową sławę za sprawą przebojów "Alive", "Even Flow" czy "Jeremy". Od tamtej pory dowodzona przez Eddiego Veddera formacja wydała jeszcze osiem studyjnych płyt. Chociaż kolejne krążki różnie przyjmowane były przez fanów, niezmiennym powodzeniem cieszyły się występy bandu. Kwintet po dziś dzień jest uważany za jeden z najlepszych zespołów koncertowych, o czym Polacy mogli przekonać się nie raz - ostatnio w czerwcu 2007 roku w Chorzowie.


Czterodniowy Heineken Open'er Festival zorganizowany zostanie w dniach 1-4 lipca 2010 roku. Fanów czeka 100 wykonawców na 7 scenach a także nowe pomysły i przestrzenie festiwalowe. Koncerty tradycyjnie odbędą się na lotnisku Babie Doły w Gdyni. 16 listopada ruszyła sprzedaż karnetów. Bilety w specjalnej, promocyjnej cenie można kupować do 15 stycznia 2010 roku.

Przypomnijmy, że w tym roku w Gdyni wystąpili m.in. Kings of Leon, Arctic Monkeys, Placebo, The Prodigy, Faith No More, Moby, Duffy, Lily Allen, Basement Jaxx, Q-Tip czy Madness.