Rozgwieżdzona hala

10 lutego przez cały utwór „Home”, a dzień poźniej podczas „Stripped”, wszyscy zapalają ekrany komórek i zapalniczki. Dzięki temu w półmroku hala spektakularnie się rozświetli.


„Enjoy the Silence” na 15 tysięcy gardeł

Tradycją jest, że publiczność śpiewa refren tego kultowego numeru razem z Depeche Mode. Pokażmy, na co stać polskich fanów 
i zaśpiewajmy cały utwór, ile sił w płucach. Hala rozbrzmi, a zespół usłyszy chóralny śpiew kilkunastu tysięcy fanów.


Setki balonów na „Policy of Truth”


Na wielkim ekranie będą widoczne kolorowe piłeczki. Weźmy ze sobą maksymalnie dużo kolorowych balonów, rozdajmy fanom wokoło, nadmuchajmy i podrzucajmy przez cały utwór. Im więcej, tym lepiej i wyraźniejszy efekt. Akcja ta pojawiła się już podczas letniej części trasy i na stałe zagościła w „programie” koncertu. Fani z całego świata przynoszą balony na każdy koncert i wspólnie z zespołem bawią się podczas wykonywanej piosenki.


Łódzka Atlas Arena a capella

W przerwie technicznej przed I bisem (po utworze „Never Let Me Down Again”), będzie minutowa przerwa. Sygnałem dla publiczności jest moment, kiedy ekipa zaczyna zmieniać mikrofony. Zamiast standardowego skandowania „Depeche Mode”, śpiewamy dwa wersy utworów, które po raz pierwszy były grane na żywo na trasie i zostały usunięte z setlisty. W środę "Master and Servant” („Let's play, master and servant, come on, master and servant”), w czwartek - „Strangelove” („Strangelove, strange highs and strange lows, strangelove, that's how my love goes”).Więcej informacji na temat akcji oraz fragmenty wspomnianych utworów, znajdują się na specjalnie przygotowanej stronie - akcja.dmuniverse.pl.