Vaya Con Dios od 25 lat króluje na światowym rynku muzycznym jako niezwykłe zjawisko łączące w sobie wpływy muzyki z całego świata. Każdy z albumów wydanych od 1986 roku zaskakuje swoją odmiennością i świeżością: tak jak album "Roots And Wings" inspirowany muzyką r&b oraz elementami muzyki arabskiej i indyjskiej, "The Promise" nagrany m.in. z prawdziwą cygańską orkiestrą a także: soulowo-bluesowy klasyk "Ain't No Love In The Heart Of The City".

Reklama

12 kwietnia ukaże się najnowszy album zespołu: „Comme On Est Venu…”. Krążek nagrany jest po francusku, jednak niezwykle charakterystyczny głos Dani Klein oraz konsekwencja drogi artystycznej jaką Vaya Con Dios podejmuje od lat sprawiają, że jest on rozpoznawalny od pierwszych taktów dla słuchaczy na całym świecie.Charyzmatyczna osobowość, magnetyzujący głos, zdobywczyni m.in: jednej z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego na świecie Grammy Awards w kategorii world music - nie bez powoduCesaria Evora nazywana jest „bosonogą divą” z wysp Zielonego Przylądka. Jej piosenki zdobyły uznanie krytyków na całym świecie, stworzyły markę. O współpracę z Cesarią Evorą zabiegała nawet królowa popu Madonna.

Diva śpiewająca wyłącznie po kreolsku (w dialekcie z São Vicente) lub po portugalsku (z wyjątkiem Besame mucho, na potrzeby filmu), poza muzyką angażuje się również w akcje społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy m.in.: Afryki lub AIDS. W ubiegłym roku Artystka wydała znakomity krążek „Nha Sentimento” - album łączący zarówno poważne, jak i lżejsze dla ucha tony, będący powrotem do korzeni, do ukochanego domu. Tworzą go przede wszystkim utwory z gatunku coladera, nie zabrakło jednak tak charakterystycznej dla Cesarii morny.

Partnerami strategicznymi Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 są: Miasto Bydgoszcz oraz Radio Złote Przeboje. Oba te podmioty serdecznie zapraszają na festiwal:

„Cieszy mnie fakt, iż tak wyjątkowy koncert już po raz drugi odbędzie się właśnie w naszym mieście. Nie bez powodu Bydgoszcz nazywana jest miastem muzyki – zawsze chętnie wita artystów, melomanów oraz kolekcjonerów dobrych wrażeń. A tegoroczna edycja festiwalu na pewno będzie źródłem kolejnych niezapomnianych przeżyć, po których – mam nadzieję – z utęsknieniem i niecierpliwością pomyślimy o kolejnym spotkaniu” – zachęca Prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz.

"Radio Złote Przeboje na co dzień oferuje słuchaczom rozrywkę najwyższej próby. Najlepszych wykonawców w ich największych przebojach. Szlachectwo zobowiązuje, dlatego tak bardzo zależy nam na wysokim poziomie i najwyższej jakości tego, co prezentowane będzie na festiwalowej scenie, tym bardziej, że prócz bydgoskiej publiczności uczestnikami festiwalu będą telewidzowie w całej Polsce. Już teraz w imieniu Radia Złote Przeboje z dumą zapraszam na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie".– mówi Adam Fijałkowski, dyrektor programowy Grupy Radiowej Agory.

Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 jest jednym z najbardziej eleganckich i wysmakowanych wydarzeń muzycznych tego roku. Jako festiwal aspirujący, skierowany jest do wymagającej, wysublimowanej publiczności, która oczekuje od muzyki m.in. refleksji i zastanowienia. Smooth Festival to wyjątkowe święto dobrego smaku i pozytywnych emocji, które wpisuje się w artystyczny klimat Bydgoszczy.

Poprzez tegoroczną edycję Smooth Festival oraz podpisanie umowy na kolejne, została zrealizowana obietnica cykliczności festiwalu, którego poprzednia edycja została uznana za najważniejsze wydarzenie w regionie kujawsko-pomorskim.

Już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych artystach, którzy wystąpią podczas Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010, jak również o szczegółach premierowego projektu, przygotowywanego specjalnie na Smooth Festival.

Bilety na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz ticketpro.pl, a także w sieci salonów Empik.

Bilety – 50 zł

Strefa Golden Circle – bezpośrednio przed sceną – 150 zł

Strefa VIP – 300 zł

Podczas ubiegłorocznej edycji Smooth Festival ponad ośmiotysięczny tłum obejrzał porywające koncerty Macy Gray, Chambao, Marii Mena, Lura, a także znakomitych polskich artystów m.in. Kayah, Miki Urbaniak, którzy wzięli udział w specjalnym, premierowym projekcie Andrzeja Smolika! Poprzednia edycja festiwalu była rodzajem zapowiedzi, czy też drogowskazu, zdradzającego kierunki artystyczne, w których, przez następne lata, będzie zmierzał festiwal. Dlatego, nie przez przypadek, muzycznym wydarzeniom towarzyszyły wystawy i działania plastyczne. Ale oczywiście muzyka jest tu najważniejsza.

Reklama

Zapraszamy na www.smoothfestival.net