Z tej okazji kapela wystąpi również na gali, wykonując jeden ze swoich przebojów.

Reklama

- Nie ma wątpliwości, że Bon Jovi jest prawdziwą legendą i jednym z najbardziej znanych i lubianych zespołów rockowych - uzasadnia Bruce Gillmer, jeden z szefów MTV. - Na przestrzeni lat MTV i Bon Jovi wielokrotnie współpracowało przy różnych projektach muzycznych, które docenili nasi widzowie oraz fani muzyki na całym świecie. Tym bardziej cieszy nas, że pierwszą nagrodą w kategorii "Światowa Ikona MTV" możemy uhonorować właśnie Bon Jovi.

Zespół został utworzony w 1983 roku w New Jersey. Od tej pory grupa sprzedała prawie 125 milionów płyt na całym świecie i zagrała ponad 2700 koncertów, które łącznie zgromadziły 35 milionów fanów w 50 krajach. W swojej karierze kapela otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia oraz znalazła się w prestiżowym gronie UK Music Hall of Fame i Songwriters Hall of Fame.

Oprócz Bon Jovi, 7 listopada w Madrycie wystąpią również Katy Perry, Kid Rock, Kings of Leon, Ke$ha, Linkin Park, Shakira oraz brytyjski raper Plan B. Relacja z MTV EMA's 2010 na żywo w MTV Polska (7.11. g. 21.00), Viva Polska (7.11. g. 21.00) oraz MTVNHD (7.11. g. 22.00).