Marzenie nastolatków? Płyta rockowego 30 Seconds To Mars kierowanego przez aktora Jareda Leto. Są piękni, młodzi, bogaci i naprawdę umieją grać. Fani nie muszą się wstydzić tych płyt przed rówieśnikami, a i rodzice posłuchają, kiedy dzieci pójdą spać. Edycja kolekcjonerska zeszłorocznego albumu "This Is War" zawiera dodatkową płytę DVD między innymi z teledyskami "Kings & Queens" i "Closer To The Edge" oraz materiałami zza kulis.

Reklama

30 SECONDS TO MARS | This Is War CD+DVD

Święta bez Sinatry się nie liczą. Artysta potrafił czarować głosem i wyglądał tak niewinnie (choć oskarżano go o kontakty z mafią), że trudno wyobrazić sobie kogoś, kto nie wpuściłby go do swojego domu. Jednak dziś za ekskluzywne towarzystwo Franka podczas Wigilii trzeba zapłacić ponad tysiąc złotych. Tyle kosztuje ekskluzywny box z jego 36 płytami "The Reprise Years Boxed Set".
Zestaw sprawdzi się nie tylko jako prezent dla fanów Franka. Jego świąteczne piosenki w stylu "Santa Claus Is Coming to Town" wprowadzą relaksacyjny klimat przy każdej choince, barszczu i kutii. W elegancko zapakowanym zestawie zebrane zostały albumy nagrane przez Sinatrę w latach 1962 – 84. Na nich m.in. "Strangers in the Night" i "My Way".

FRANK SINATRA | The Reprise Years Boxed Set

Dostojny klimat Świąt oraz frajdę miłośnikom opery zapewni cykl utworów Ryszarda Wagnera w interpretacji wybitnego austriackiego dyrygenta Karla Böhma. Na 14 płytach CD znalazły się cztery opery – "Złoto Renu", "Walkiria", "Zygfryd" i "Zmierzch bogów" – nagrane podczas festiwalu wagnerowskiego w niemieckim Bayreuth. Wśród śpiewaków same sławy, m.in. Theo Adam, bas-baryton, specjalista od ról wagnerowskich, oraz znakomita szwedzka śpiewaczka operowa, sopran dramatyczny Brigit Nilsson.

WAGNER | Der Ring des Nibelungen, Karl Böhm (14 CD)W świątecznej klasyce nie może zabraknąć kolekcji króla hałaśliwej gitary Jimiego Hendriksa – ponad cztery godziny utworów na pięciu płytach (4 CD/1 DVD). W boksie "West Coast Seattle Boy" znalazło się 45 niepublikowanych utworów w wersjach koncertowych i studyjnych. W tych ostatnich cover piosenki Boba Dylana "Tears Of Rage". Jest też 90-minutowy dokument "Jimi Hendrix Voodoo Child' z wywiadami i materiałami z rodzinnego archiwum artysty: jego rysunki, zdjęcia, brudnopisy piosenek.

THE JIMI HENDRIX ANTHOLOGY | West Coast Seattle Boy

Złośliwi zarzucają Yoko Ono pazerną przedsiębiorczość i chęć zapełnienia portfela przed Bożym Narodzeniem. A fani The Beatles i Lennona i tak pójdą do sklepów i za pół tysiąca złotych kupią zapakowany w białe pudełko Signature Box. Na 11 płytach CD w zestawie osiem zremasterowanych albumów Lennona oraz płyty z singlami i wcześniej niepublikowanymi nagraniami. Dopełnieniem są książeczki ze zdjęciami, z grafikami, kolażami, poezją i tekstami Johna, Yoko oraz Seana Lennona.
Z okazji 70. rocznicy urodzin Lennona w sklepach można też nabyć wydawnictwo z największymi przebojami "Power to The People – The Hits" oraz zestaw czterech tematycznych płyt "Gimme Some Truth". Ten ostatni został podzielony na części dotyczące muzyki, która wywarła wpływ na twórczość Johna, oraz piosenek o tematyce społeczno-politycznej, o miłości i o życiu.

JOHN LENNON | Signature Box

"The Rolling Stones 1971 – 2005 Remastered Boxed Set" to jeden z obowiązkowych zestawów, jakie powinien mieć maniak klasycznego rocka. Nie jest tani – kosztuje niemal tysiąc złotych – nie posłuchacie go na CD, bo to zestaw winyli, i nie zawiera materiału z pierwszych dziewięciu lat działalności legendarnego zespołu. Znalazło się w nim za to 14 płyt z albumami studyjnymi Jaggera i spółki nagranymi w latach 1971 – 2005. Wśród nich "Sticky Fingers" z takimi przebojami "Brown Sugar" i "Wild Horses", popularne albumy z lat 80. (m.in. "Steel Wheels", "Tattoo You", "Undercover" i "Dirty Work") oraz ostatni "A Bigger Bang". Każdy z albumów został na nowo zremasterowany.

THE ROLLING STONES | 1971 – 2005 Remastered Boxed SetTym, którzy słuchają ostrego rocka lub metalu, lepiej dać w prezencie "The Big Four Live from Sofia Deluxe DVD Box Set". Z tego prezentu ucieszyć się powinien każdy, kto nosi długie włosy i ubiera się na czarno. To zapis historycznego wydarzenia, jakim była tegoroczna pierwsza wspólna trasa wielkiej czwórki thrash metalu: zespołów Anthrax, Megadeth, Metallica i Slayer. Oprócz DVD dostajemy pełen zapis koncertu na pięciu płytach CD, 24-stronicową książeczkę, plakat, zdjęcie każdego z ze-społów, a nawet kostkę do gry na gitarze z logo zespołów wielkiej czwórki. Cena zestawu niewiele droższa od biletu na warszawską odsłonę koncertu.

Reklama

THE BIG FOUR LIVE FROM SOFIA | Deluxe DVD Box Se

"20th Anniversary Collector’s Edition" to zbiór muzyki i gadżetów zespołu The Stone Roses, królów nurtu Madchester. Działająca na przełomie lat 80. i 90. grupa nagrała zaledwie dwa studyjne albumy. Polecany zestaw zawiera ich debiutancką płytę "The Stone Roses", CD z utworami z b-stron singli, płytę winylową, dodatkowe materiały na dysku USB, książeczkę oraz ka- rty z reprodukcjami obrazów gitarzysty Johna Squiera. Wszystko zapakowane w porządny ładnie wydany album. Równie długo się słucha jak ogląda.

THE STONE ROSES | 20th Anniversary Collector’s Edition