1979 – wtedy powstało Roxette. Per i Marie spotkali się w bardzo popularnym na przełomie lat 70. i 80. w Szwecji zespole Gyllene Tider. Per Gessle założył go w 1977 roku wraz z przyjacielem Matsem Perssonem. Dwa lata później zaprosili do współpracy Marie Fredriksson. To był jednak epizod. Na dobre zeszli się muzycznie z Marie, po tym, jak w połowie lat 80. upadł projekt Gyllene Tider.

Reklama

Pierwszy zespół spoza USA i Wielkiej Brytanii zaproszony do nagrania MTV Unplugged. Materiał został zarejestrowany w Sztokholmie, a wśród piosenek znalazły się hity: "Joyride", "It Must Have Been Love", "Listen To Your Heart" i "The Look”.

Hobby to szybkie samochody. Per, jako jeden z najbogatszych Szwedów, może sobie na nie pozwolić. Ma m.in. srebrnoszare ferrari F430, które do setki przyśpiesza zaledwie w cztery sekundy, oraz kilka mercedesów i chevy ‘58 corvette.

Pierwszy zespół w wieku 10 lat. Marie założyła wtedy grupę Renat z przyjaciółmi Bjornem i Mikaelem. Występowali na chodniku przed domem Fredrikssonów. Już wtedy Marie wraz z siostrą Tiną brały lekcje gry na pianinie.

Największą kolekcję zdjęć znakomitego fotografa, reżysera Antona Corbijna ma w swoim hotelu na wschodnim wybrzeżu Szwecji Per. Panowie są przyjaciółmi. Corbijn projektował okładki na solowe albumy Gesslego.

Limuzyn Mercedesa zażyczyli sobie Per i Marie podczas ostatniego pobytu w Polsce. W trakcie sylwestrowej nocy w Warszawie zagrali kilka swoich przebojów. Do naszego kraju przyjechali z 30-osobową ekipą stylistów, fryzjerów, masażystów i dietetykiem.