W 1962 roku legendarny zespół zagrał swój pierwszy koncert w londyńskim klubie Marquee. Jagger poinformował, że grupa nie zorganizuje trasy koncertowej w ramach uczczenia okrągłej rocznicy, ale pojawi się w lokalu, w którym odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca sceniczny debiut The Rolling Stones. Wokalista dodał też, że gitarzysta Keith Richards nie będzie mile widziany. – Nie ruszymy w trasę, ale myślę, że miło byłoby zjawić się w Marquee i odsłonić tablicę pamiątkową – oświadczył Jagger. – Keith oczywiście nie jest zaproszony. Charlie Watts może przyjść, choć w 1962 jeszcze z nami nie grał.

Reklama

Jagger i Richards przestali rozmawiać ze sobą po premierze autobiografii gitarzysty, "Life". Richards naśmiewał się w niej z rozmiaru przyrodzenia Jaggera. Pisał także, że w latach 80. wokalista stał się "nieznośny". – Kiedyś uwielbiałem Micka, ale nie odwiedziłem go w garderobie od 20 lat – czytamy w książce Richardsa. – Czasami tęsknię za moim przyjacielem. Gdzie on się podział?

Ostatni album The Rolling Stones to "A Bigger Bang" z września 2005 roku. Mick Jagger występuje obecnie u boku m.in. Dave'a Stewarta i Joss Stone w grupie SuperHeavy.