The Streets był solowym projektem Mike'a Skinnera - niezwykle barwnej postaci, będącej ikoną brytyjskiej młodzieży, tej słuchającej różnych gatunków muzyki, począwszy od house'u przez hip-hop i garage, a skończywszy na brit popie. Uważany za głos pokolenia XXI wieku, śpiewa o problemach młodzieży w Anglii ich własnym językiem.

Reklama

Skinner zadebiutował w 2000 roku, singlem "Has It Come to This?" Nagranie dotarło do na szczyt brytyjskich listy przebojów. W 2002 roku ukazuje się pierwszy album The Streets "Original Pirate Material", za sprawą którego Mike stał się pierwszoplanową postacią sceny uk garage i hip hop w Wielkiej Brytanii.

Ostatnia płyta The Streets, "Computers And Blues" to powrót do korzeni i jednocześnie spojrzenie w przyszłość.

Jednak zakończenie działalności zespołu nie oznacza końca kariery Mike'a Skinnera. Razem z Harvey'em, który latem tego roku opuścił brytyjską kapelę The Music, Skinner pracuje nad nowym materiałem. Panowie wpuścili już do sieci 14 piosenek w wersji demo. Nowy projekt nazwali "The Dot".

"To jak jeden z tych filmów o kumplach z lat 80-tych. Dopóki działają w pojedynkę nie mogą zrealizować swoich marzeń, ale gdy zaczynają pracować razem odkrywają o sobie rzeczy, o których wcześniej nie mieli pojęcia" - tak o współpracy z Harvey'em mówił Skinner.

Reklama

Muzyki Skinnera i Harvey'a można posłuchać na stronie www.the-dot.net.