Reklama

Od 13 lat, Kult każdej jesieni wyrusza w trasę koncertową finansującą się jedynie z biletów. Trwające od początku października tournee zainaugurował występ w Bristolu w Anglii. Tam poza polską publicznością bawili się Słowacy, Czesi i Brytyjczycy. Kult zagrał też w Paryżu, Hadze, Londynie i Luksemburgu. Publiczność w Polsce mogła posłuchać Kazika i zespołu na żywo w Grudziądzu, Gdyni, Toruniu, Wrocławiu oraz Krakowie.

I choć pojawiały się głosy, że ceny biletów zbytnio wzrosły od ubiegłorocznej "pomarańczowej trasy", to ci, którzy zdecydowali się przyjść na koncert jednogłośnie twierdzili, że zapłacić było warto. "Był czad! Grali około 2,5 h. Jak się mylę to ktoś mnie poprawi. Nie wiem dokładnie, bo było przepięknie, a szczęśliwi czasu nie liczą!" - komentował po wrocławskim występie Kultu jeden z fanów. "Po prostu rewelacja" - pisali zaś inni miłośnicy Kazika.

Kto jeszcze nie był na koncercie Kultu, ma szanse zobaczyć ich i wysłuchać na żywo w sobotę w katowickim Spodku. Ponadto, 30. października zespół zagra w Rzeszowie, 3. listopada w Łódzi, 4. listopada w Poznaniu. Trasa zakończy się w Warszawie, gdzie Kult zagra dwukrotnie: 5 i 6 listopada.

Kult to jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych polskich zespołów rockowych. Założony w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę zespół, ma na koncie 15 albumów studyjnych, z których pochodzą takie przeboje jak "Arahja", "Czarne słońca", "Gdy nie ma dzieci", "Celina", "Baranek" oraz "Lewy czerwcowy".