To było do organizatorów, a nie do moich fanów. Przepraszam, jeśli kogoś obraziłam, ale to organizatorzy mnie obrazili. Chciałam podziękować brytyjskiej publiczności, ale oni po prostu mnie wycięli – tłumaczyła Adele już po zejściu ze sceny. Do niegrzecznego zachowania słynną wokalistę sprowokował prowadzący galę James Corden, który przerwał jej przemówienie, tłumacząc, że czas się skończył.

Reklama

http://youtu.be/t6cNrPjoyac

Adele zdobyła dwie statuetki Brit Awards 2012 – dla najlepszej wokalistki i za najlepszy album roku, płytę "21". Zanim doszło do spięcia dziękowała swojej publiczności ze złami w oczach: – Jestem niesamowicie dumna, że po powrocie do domu z sześcioma Grammy przychodzę na galę Brit i wygrywam w kategorii album roku. Jestem bardzo dumna z tego, że jestem Brytyjką.

Dwie nagrody zdobył też Ed Sheeran (najlepszy brytyjski artysta i debiutant). W kategorii najlepszy zespół po raz kolejny zwyciężył Coldplay. Za singiel roku uznano przebój "What Makes You Beautiful" boysbandu One Direction, stworzonego przez Simona Cowella w show "X Factor".

Podczas gali zagrali m.in. Florence and the Machine, Noel Gallagher i Rihanna oraz tegoroczni laureaci – Adele i Coldplay. Hołd oddano zmarłym gwiazdom – Whitney Houston i Amy Winehouse.