Madonna jest jedyną Amerykanką, która zajęła czołową pozycję w jednej z trzech najważniejszych kategorii podsumowania magazynu "Billboard". Tournee koncertowe autorki przeboju "Express Yourself" dzięki stuprocentowej frekwencji i wielomilionowym wpływom z biletów zasłużyło na miano topowej trasy roku. Sukces "The MDNA Tour" potwierdził renomę Madonny, jako niekwestionowanej królowej sceny pop.

Reklama

Brytyjska supergwiazda Adele drugi rok z rzędu trafiła na podium zestawienia najchętniej kupowanych płyt w Stanach Zjednoczonych. Bestsellerowy krążek "21", który Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki (RIAA – Recording Industry Association of America) certyfikowało przed kilkoma tygodniami diamentową płytą (ekwiwalent 10 milionów sprzedanych kopii), ponownie królował w sklepach muzycznych. Popularność komercyjną albumu w 2012 roku podbił w głównej mierze triumf Adele podczas ceremonii rozdania nagród Grammy w lutym – artystce przyznano wówczas aż 6 statuetek, w tym tę najważniejszą, za album roku.

Gotye dołączył do grona gwiazd jednego przeboju ze szlagierem "Somebody That I Used To Know", jedyną piosenką z jego płyty "Making Mirros", która odniosła sukces. Duet nagrany z nowozelandzką wokalistką Kimbrą znalazł na świecie ponad 10 milionów nabywców, z czego aż 6 w samych Stanach Zjednoczonych. Wynik pozwolił singlowi otrzymać tytuł najlepiej sprzedającego się nagrania w USA w roku 2012. Popularność piosenki wśród amerykańskich słuchaczy podkreślono w serialach "Glee", "Plotkara" i "90210".