W lutym 2012 roku Noel Gallagher, były wokalista i gitarzysta grupy Oasis mówił: – Żal mi dziewczyn w muzycznym biznesie. Pojawiają się i znikają. Duffy: kto? Już jej nie ma. A przecież była sensacją. Nie mam wątpliwości, że to samo spotka Adele. Tymczasem piosenkarka właśnie prześcignęła Oasis w rankingu najlepiej sprzedających się krążków wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Według obliczeń Official Charts Company, druga płyta 24-letniej brytyjskiej piosenkarki sprzedała się w nakładzie 4 mln 562 tys. egzemplarzy, bijąc album "What's The Story (Morning Glory)" zespołu braci Gallagherów, wydaną w 1995 roku.

Reklama

Jedynym studyjnym albumem, wyprzedzającym "21" jest dzieło The Beatles "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" z 1967 roku. Płyta znalazła się między dwiema kompilacjami: "Gold" grupy ABBA (miejsce 5 mln 46 tys. egzemplarzy) i "Greatest Hits" Queen (miejsce 5 mln 59 tys. egzemplarzy). "21" plasuje się wyżej niż tak popularne dzieła jak "Thriller" Michaela Jacksona, "Brothers In Arms" Dire Straits" i "Dark Side of the Moon" Pink Floyd.

Dzięki przebojom "Someone Like You" a także "Skyfall", utworu pochodzącego ze ścieżki dźwiękowej najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda, Adele wciąż pnie się w górę list przebojów. W okresie świątecznym sprzedano milionowy egzemplarz "21".

To niesamowite, że mimo skromnej promocji, "21" wciąż sprzedaje się tak znakomicie. Ten krążek stał się już klasyczną pozycją, dobrze widzianą w każdej kolekcji płytowej. Powinna być jedną z najlepiej sprzedających się płyt w 2013 roku – skomentował sukces Adele John Hirst, zajmujący się listami przebojów w koncernie medialnym HMV.

Adele ponoć pracuje aktualnie nad materiałem na nową płytę, jednak nie zapowiedziano żadnego terminu premiery trzeciego krążka piosenkarki.