Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tournée grupa wystąpi z Kasią Stankiewicz. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja aby usłyszeć głos wokalistki w towarzystwie muzyków Varius Manx. Podczas koncertów grupa zaprezentuje materiał z 25 lat działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90., takie jak "Orła cień", "Zanim zrozumiesz", "Pocałuj noc", "Ruchome piaski", "Zamigotał świat", a także nieco nowsze piosenki jak "Maj".

Reklama

Przedsmakiem urodzinowych koncertów będzie sylwestrowa noc, kiedy to grupa wraz z Kasią Stankiewicz wystąpią podczas koncertu we Wrocławiu w ramach "Sylwestra z Dwójką". Szczegóły wkrótce.

Historia zespołu zaczyna się w 1990 roku, kiedy na rynku ukazała się pierwsza płyta, "The Beginning", która zapewniła grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach płyty "Emu", "Elf", "Ego", "End" zyskały status wielokrotnie platynowych oraz szereg nagród m.in. Grand Prix w Sopocie, 6 Fryderyków czy wygraną na Festiwalu w Karlshamn. Warto zaznaczyć, że Vaius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony brylantową płytą, nagrodą za największą liczbę zdobytych złotych i platynowych płyt. W 2011 roku grupa wydała 11. album "Eli", promowany singlem "Przebudzenie".