Mimo odwołania koncertu "depesze" bawili się w stołecznych klubach, które przygotowały specjalne imprezy. Spotkali się też w dzień wycofanego występu na Stadionie Gwardii i zaintonowali jedną z piosenek zespołu.

Tak zwane klubowe "depoteki" to już ponad 20 letnia tradycja nad Wisłą. Ich nieodzownymi częściami są konkursy na taniec przypominający ruchy Davida Gahana i rytualne odsłuchanie utwory "Pimpf" o północy. Kilka osób kładzie się wtedy na parkiecie, a reszta stoi dookoła trzymając się za ręce. To co odróżnia fanów DM to oczywiście dress code. Dominujący czarny kolor, podgolone po bokach włosy, pomalowane na czarno paznokcie i buty "monitory".

Równie oddanych fanów ma Bono i spółka. Podobnie jak "depesze" fani U2 spotykają się na zlotach, oglądają koncerty, wymieniają się pamiątkami o zespole. Kiedy kapela gra koncert w Polsce szykują happeningi. Podczas ostatniego koncertu U2 w Chorzowie, w pierwszych taktach piosenki "New Year's Day", Stadion Śląski zamienił się w gigantyczną biało-czerwoną flagę.

Swoje imprezy mają też "wyznawcy" The Cure. Rocznie odbywa się kilkanaście zlotów w całej Polsce. Wyróżnia ich trupi makijaż, czarny ubiór i tapir na głowie. Bardzo często imprezy dla fanów The Cure są połączone z "depotekami".

Fani Metalliki dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy kochają wszystko, co zrobili królowie heavy metalu i tych co twierdzą, że Metallica skończyła się na "Czarnym Albumie". Co roku odbywają się zloty miłośników kapeli w Katowicach i warszawskiej Proximie.

Swoich wiernych fanów mają też brytyjscy heavymetalowcy z Iron Maiden. Rozpoznasz ich po ubiorze przypominającym rockową odsłonę lat 80.: wytartych spodniach, białych butach i koszulkach bez ramion z wizerunkiem maskotki Iron Maiden "Eddiem".

Nie trzeba jednak byc scenicznym weteranem żeby mieć oddanych fanów. Kilkanaście fanklubów mają nad Wisłą emo dzieciaki z Tokio Hotel. Oprócz "dziecięco" gotyckiego stroju charakteryzują się wyjątkową aktywnością internetową. Przykładem apel sprzed dwóch lat do agencji koncertowej "Live Nation Poland" o zorganizowanie występu niemieckiego teen-bandu w Polsce. Powstała specjalna strona, na której wpisało się kilkanaście tysięcy osób.

Równie młodych i aktywnych fanów (co ujawnia się głównie krytykowaniem tych co krytykują) ma Piotr Kupicha i jego Feel. Darmową szansę zobaczenia swoich idoli mieli okazję 24 maja. W Katowicach odbyła się pierwsza edycja Feel Festiwal 2009 . Obok Kupichy wystąpili m.in. zespół Sami oraz Iwona Węgrowska. Czym charakteryzują się fani Feel? No właśnie, czym?

p