Amerykańskie MTV ocenzurowało w 2005 roku teledysk naszej największej eksportowej gwiazdy zespołu Behemoth do utworu "Slaves Shall Serve". Powodem interwencji telewizji były sceny z Papieżem w roli głównej. Lider Behemoth Nergal tak to komentował w jednym z wywiadów: Pisząc scenariusz do "Slaves Shall Serve" chciałem wyrazić bardzo konkretną wizję w sposób nieco bardziej dosłowny niż dotychczas. Tym bardziej, że zmasowany atak ignorantów na moją osobę wynikający z mojego stosunku do uważałem i wciąż uważam za spore faux-pas z ich strony.

p

Na liście ocenzurowanych nie mogło zabraknąć Madonny. Stacje MTV i VH1 odmówiły emisji klipu do utworu "Justify My Love", uznając go za obsceniczny. Madonna wydała go na kasecie VHS i w efekcie, czemu trudno się dziwić, sprzedał się w rekordowej liczbie 25 milionów egzemplarzy.

Podobną historię ma na swoim koncie duet Roxette. Szefowie MTV Nord nie zdecydowali się na emisję teledysku "The Centre Of The Heart (Is A Suburb To The Brain)". Chodziło głównie o scenę, w której mężczyzna uderza piłką golfową między nogi siedzącej pod ścianą kobiety.

W Australii ocenzurowano teledysk "LoveGame" Lady Gagi. Opiekunom moralności nie spodobało się, że tancerze ubrani są w stroje z sadomasochistycznych filmów pornograficznych, a piosenkarka pojawia się całkiem nago.

W zestawie nie mogło zabraknąć czołowego amerykańskiego prowokatora Marilyn Mansona. Jego utwór "Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)" promował kontrowersyjny teledysk, na którym skąpani we krwi Marylin Manson i Evan Rachel Wood, aktorka znana m.in. z filmu "Biegając z nożyczkami", okazują sobie czułości.

I jeszcze klasyk David Bowie i jego "China Girl ". Telewizje nie pokazywały ostatniej sceny teledysku, w której artysta uprawia seks z tytułową bohaterką.