Szwedzki duet Roxette tworzą wokalistka Marie Fredriksson i kompozytor, gitarzysta Per Gessle. Muzycy spotkali się w późnych latach 70. w Halmstad.

Reklama

Ostatnia europejska trasa koncertowa Roxette odbyła się w 2001 roku, a światowa - w latach 1994-95, przy okazji wydania albumu "Crash! Boom! Bang!".

"Gdyby mnie spytano kilka lat temu, czy Roxette kiedykolwiek ponownie wyruszy w trasę, definitywnie odpowiedziałabym, że nie (...) Zważywszy na to, że Marie (Fredriksson, wokalistka zespołu) musiała powrócić do zdrowia po bardzo ciężkiej chorobie - nasz powrót jest niewiarygodny, dla mnie wręcz magiczny. Spotkanie naszej publiczności będzie dla mnie niezwykłym przeżyciem" - podkreśla piosenkarz, gitarzysta i kompozytor Per Gessle.

"Możliwość spotkania naszych fanów z całego świata naprawdę mnie uszczęśliwia" - mówi wokalistka Roxette Marie Fredriksson. Artystka od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową.Przyszłoroczne tournee rozpocznie się 1 marca w miejscowości Kazań (Rosja).

Kariera duetu Roxette rozpoczęła się w 1986 roku od wydania singla "Neverending Love" z albumu "Pearls Of Passion". W 1988 roku zespół wydał drugi album "Look Sharp!". Album okazał się ogromnym sukcesem w rodzimym kraju muzyków, a utwór "The Look" zrobił furorę w amerykańskich stacjach radiowych, dzięki czemu sława Roxette nabrała rozmiarów międzynarodowych.

Roxette sprzedało 75 milionów albumów, a utwory "Listen To Your Heart" i "It Must Have Been Love" były grane ponad 4 miliony razy w amerykańskich rozgłośniach radiowych.

Premierę nowego albumu Roxette planuje w pierwszym kwartale 2011 roku.

Reklama