Istniejący od ćwierćwiecza duet to jedna z najsłynniejszych szwedzkich grup pop. Marie Fredriksson i Per Gessle sprzedali do tej pory 70 milionów płyt. Na scenę powracają 10 lat po wydaniu ostatniego studyjnego albumu „Room Service”.

Reklama

Nowy krążek "Charm School" zawierać będzie 12 piosenek utrzymanych w stylu klasycznego Roxette - od otwierających album popowych fajerwerków „Way Out”, po słodko-gorzką balladę „Sitting On Top Of The World” na koniec.

Szanse na comeback Roxette wyglądały mizernie, gdy jesienią 2002 roku u Marie Fredriksson wykryto guza mózgu. Ale artystce udało się pokonać chorobę i w 2009 roku muzycy zaczęli ponownie współpracować. Najpierw pojawili się razem na scenie podczas amsterdamskiego koncertu z trasy Pera, by wspólnie wykonać "It Must Have Been Love" i "The Look". Potem byli gwiazdą tournee „Night of the Proms”, w ramach której wystąpili dla ponad 600 tysięcy słuchaczy w Holandii, Belgii i Niemczech.

Materiał na "Charm School" powstał wiosną i jesienią 2010 roku. W zestawie znalazła się również ballada "In My Own Way" z 1984 roku, gdy marzenie duetu o światowej sławie zdawało się być jedynie mrzonką.

Roxette będzie gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej Telewizji Polsat i Miasta Stołecznego Warszawa, która odbędzie się na Placu Konstytucji. To ich pierwszy koncert w Polsce.