Istniejący od ćwierćwiecza duet to jedna z najsłynniejszych szwedzkich grup pop. Marie Fredriksson i Per Gessle sprzedali do tej pory 70 milionów płyt. Na scenę powracają 10 lat po wydaniu ostatniego studyjnego albumu „Room Service”.

Nowy krążek "Charm School" zawierać będzie 12 piosenek utrzymanych w stylu klasycznego Roxette - od otwierających album popowych fajerwerków „Way Out”, po słodko-gorzką balladę „Sitting On Top Of The World” na koniec.

Szanse na comeback Roxette wyglądały mizernie, gdy jesienią 2002 roku u Marie Fredriksson wykryto guza mózgu. Ale artystce udało się pokonać chorobę i w 2009 roku muzycy zaczęli ponownie współpracować. Najpierw pojawili się razem na scenie podczas amsterdamskiego koncertu z trasy Pera, by wspólnie wykonać "It Must Have Been Love" i "The Look". Potem byli gwiazdą tournee „Night of the Proms”, w ramach której wystąpili dla ponad 600 tysięcy słuchaczy w Holandii, Belgii i Niemczech. 

Materiał na "Charm School" powstał wiosną i jesienią 2010 roku. W zestawie znalazła się również ballada "In My Own Way" z 1984 roku, gdy marzenie duetu o światowej sławie zdawało się być jedynie mrzonką.

Roxette będzie gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej Telewizji Polsat i Miasta Stołecznego Warszawa, która odbędzie się na Placu Konstytucji. To ich pierwszy koncert w Polsce.