Egzemplarz młodzieżowego magazynu po zaciętej, siedemnastodniowej walce na stronie RRAuction.com, kupił chirurg ortopeda z Nowego Jorku. Za opatrzone oryginalnym autografem "John C. Lennon" czasopismo zapłacił dokładnie 12 713 dolarów.

Fragment zamieszczonej w gazecie pamiętnej wypowiedzi lidera The Beatles, która tak bardzo wzburzyła milionami fanów grupy oraz środowiskami chrześcijańskimi, brzmiał: "Chrześcijaństwo przeminie. Zginie i zaniknie. I wcale nie muszę się o to spierać - mam rację i dowiodę tego. Już dziś jesteśmy bardziej popularni niż Jezus. Nie wiem, co zniknie pierwsze: rock and roll czy chrześcijaństwo". Tę niebywałą wręcz zuchwałość artysta przypieczętował podpisując się na jednym z egezmplarzy "John C. Lennon" ("C jak Chrystus"), chociaż jego prawdziwe drugie imię to "Winston".

Zobacz zdjęcie z magazynu "Datebook" podpisany "John C. Lennon" >>>

W efekcie słynnego stwierdzenia fani masowo palili płyty grupy, a członkowie Ku Klux Klanu posyłali pogróżki... Także Watykan obraził się srodze na Beatlesa. Rozgrzeszenie Lennon otrzymał dopiero po 42 latach od wybryku. "Po tak wielu latach wypowiedź artysty brzmi jak wyraz zwykłej zarozumiałości ze strony młodzieńca z brytyjskiej klasy robotniczej, który musiał zmierzyć się z nieoczekiwanym sukcesem" - napisano na łamach "L'Osservatore Romano" w listopadzie 2008 roku.