Basia wystąpi w: Krakowie (Studio, 28.01), Kaliszu (Arena Kalisz, 29.01), Toruniu (Aula UMK, 30.01), Łodzi (Wytwórnia, 1.02) oraz Legionowie (Arena Legionowo).

Reklama

Wszystkie koncerty otworzy Wojciech Hoffmann z grupą Drzewa.

Basia, czyli Barbara Trzetrzelewska, urodziła się w Jaworznie. Debiutowała jako nastolatka w lokalnej rockowej kapeli Astry. Należała do znanej grupy wokalnej Alibabki, występowała z zespołem Perfect. W 1979 roku wyjechała z Polski, zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, a po dwóch latach przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.

Rok 1984 to okres sukcesów w jej życiu. Wraz z grupą Matt Bianco wydała wtedy album, który podbił całą Europę. Kolejny sukces to jej solowy album "Time and Tide" wydany w 1987 r. (dwa lata później otrzymała za niego Platynową Płytę).

Druga płyta Basi "London-Warsaw-New York" ukazała się w 1990 r. (Platynowa Płyta w 1992 r.). Oba albumy trafiły na sam szczyt zestawienia Top Contemporary Jazz Albums magazynu Billboard.

W roku 2009 ukazał się najnowszy studyjny album Basi Trzetrzelewskiej. Koncerty w Polsce, w tym również Szczecinie, mają na celu wypromowanie krążka pod tytułem "It's That Girl Again", który pozwolił artystce na powrót na scenę muzyczną. Utwory będące na płycie przypadły do gustu słuchaczom, gdyż krążek w USA doszedł do piątego miejsca na US Top Contemporary Jazz Albums, a w Polsce został mu przyznany status platynowej płyty.