Wznowienie przez Red Box działalności, przypieczętowane zostało nagraniem albumu "Plenty" w 2010 roku, z którego pochodzi przebój "The Sign". Reaktywacja zespołu była logicznym posunięciem ze strony lidera – wokalisty, Simona Toulsona-Clarke'a. Wierni fani nie zapomnieli bowiem o singlach "Chenko", "Lean On Me" i "For America".

Reklama

Kultowym statusem cieszą się też niezmiennie dwa znakomite albumy z tamtych lat: "The Circle & The Square" (1985) i "Motive" (1990). Reedycja pierwszego z nich w 2008 roku okazała się strzałem dziesiątkę. Zresztą to jej sukcesem zachęcony Toulson-Clarke – który przez ostatnie lata oddawał się pasji żeglarskiej – postanowił z kilkoma zaproszonymi do studia muzykami nagrać pod starym szyldem nowy materiał.

Brak dawnych partnerów z czasów "The Circle & The Square", Juliana Close'a i Davida Motiona, przy pracy nad "Plenty" nie był problemem dla Toulsona-Clarke'a, bowiem już bez nich przecież nagrał on w 1990 roku doskonały "Motive", z którego właściwie każdy utwór – dość tylko wspomnieć "Train", "Moving", "Don't Ask" czy "New England" – mógłby być przebojowym singlem.

Świetnymi nabytkami nowego Red Box okazali się młoda skrzypaczka i pieśniarka Emily Maguire, której głos przydaje niektórym utworom eterycznej magii oraz utalentowany instrumentalista Derek Adams, niegdyś związany z grupami Dream Syndicate i The Act. To także dzięki nim słuchanie nowej płyty zespołu jest rozkoszą dla miłośników subtelnych, pełnych pastelowych odcieni klimatów.

2 kwietnia 2011 - Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny/Warszawa. Wstęp: godz. 19:00, start koncertu: 20:00 Sprzedaż biletów rozpocznie się 7 lutego 2011.