W grudniu 2010 roku Anna Calvi znalazła się na prestiżowej liście Sound of 2011 przygotowywanej przez BBC, a już w styczniu 2011 jej debiut, zatytułowany po prostu "Anna Calvi", został nazwany przez NME "pierwszą wielką płytą" tego roku. Sama artystka twierdzi, że po prostu opowiada historie – jak jej ulubieni reżyserzy Wong Kar-Wai czy David Lynch – tyle, że za pomocą muzyki.

Zespół Baaba Kulka powstał z potrzeby złożenia hołdu grupie Iron Maiden. Gaba Kulka z muzykami formacji Baaby połączyła siły w ramach projektu, który zadebiutował koncertem w Hard Rock Café w Warszawie. Zachęceni sukcesem pierwszego występu, muzycy ruszyli w trasę po Polsce. Longplay zatytułowany po prostu "Baaba Kulka" miał premierę 21 marca.

Wcześniej koncerty w Katowicach zapowiedzieli m.in. Gang Of Four, Meshuggah, Mogwai, Deerhoof, Warpaint, Blonde Redhead, The Jon Spencer Blues Explosion, Low czy Xiu Xiu. Ponadto, 4 sierpnia w Górnośląskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Current 93 inaugurujący OFF Festival Katowice.

megafon.pl