To on jest współtwórcą sukcesów Christiny Aguilery, Robbiego Williamsa, Kaiser Chiefs, Amy Winehouse, których piosenki produkował. Nie z tego powodu jednak warto przyjść do Stodoły.

Reklama

Przede wszystkim dlatego, że Ronson, laureat nagród Grammy i Brit Awards, przyjedzie ze swoim nowym projektem Mark Ronson & The Business Intl, z którym w zeszłym roku wydał dobrą płytę "Record Collection". W zespole Ronsona znaleźli się doskonali instrumentaliści: basista i perkusista Nick Movshon (grał m.in. z TV on the Radio i The Wu Tang Clan), klawiszowiec Victor Axelrod (członek Antibalas Afrobeat Orchestra) oraz perkusista Homer Steinweiss (gra w Sharon Jones & the Dap-Kings). Doskonały miks hiphopu, rocka, elektroniki, indie.

Na jego koncert warto przyjść też dlatego, że będzie na co popatrzeć – Brytyjczyk słynie z wyjątkowych strojów. W 2009 roku w ankiecie na najlepiej ubranego mężczyznę Magazynu "GQ" zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in. projektanta Toma Forda.

Trzeci powód, dla którego warto być w Stodole, to gość specjalny Ronsona. Wystąpi bowiem Boy George – artysta, którego Mark zaprosił na "Record Collection". Współtwórca (wraz z Culture Club) hitów "Do You Really Want to Hurt Me" i "Karma Chameleon", podobnie jak Mark, na pewno zachwyci nie tylko wokalem, ale też wyglądem.

Polskimi gwiazdami Roxy Festivalu będą Smolik oraz zespół Neo Retros – pierwsi w historii laureaci nagrody publiczności i nagrody jury jednocześnie tegorocznego konkursu Trendy.

ROXY FESTIVAL | Warszawa, klub Stodoła | piątek, od godz. 19.00