Birkin wystąpi z projektem Via Japan, w którym wykonuje kompozycje Serge'a. Projekt ma związek z trzęsieniem ziemi w Japonii. Powstał jako koncert charytatywny. Teraz z japońskimi muzykami Jane jeździ z nim po świecie. Birkin zaśpiewa w sosnowieckim Teatrze Zagłębia.

Reklama

Druga gwiazda to avantfolkowe Fleet Foxes. Ci, którym nie udało się dotrzeć na ich lipcowy występ podczas Malta Festivalu w Poznaniu, będą mogli materiału z ich nowej, dobrej płyty „Helplessness Blues” wysłuchać na żywo w Teatrze Rozrywki w Chorzowie 13.11.

Warto też zwrócić uwagę na elektroniczne trio The Glitch Mob z USA, amerykańską songwriterkę Alelę Diane, soulowego (w stylu brzmień z wytwórni Motown) Charlesa Bradleya i El Guincho – hiszpańskiego artystę łączącego w swojej muzyce brazylijskie dźwięki z indie-popem. Swoim barytonem będzie też czarować, po raz pierwszy w Polsce, amerykański songwriter Bill Callahan (12.11, Teatr Rozrywki w Chorzowie).

Obok koncertów nie zabraknie warsztatów muzycznych, pokazów filmowych (obrazy Agnes Vardy), spotkań z twórcami (m. in. reżyserem Sergiem Caballero), spektakli teatralnych („Kazimierz i Karolina”) i wystaw (Ilya & Emilia Kabakov: Angelology).

Szczegóły na www.cameralis.art.pl.

FESTIWAL ARS CAMERALIS 2011 | Katowice | 7 – 28 listopada