Iggy And The Stooges to pionierzy i zarazem mistrzowie punk rocka, synonim scenicznego szaleństwa i witalnej siły rock and rolla. Kapela ma w dorobku takie klasyki jak "Raw Power", "I Wanna Be Your Dog" czy "Search and Destroy", które z pewnością będzie można usłyszeć na OFF Festiwalu. Formacja miała już okazję zagrać dla polskiej publiczności–- muzycy wystąpili w czerwcu 2007 roku we Wrocławiu.

Reklama

Album Suicide z 1977 roku stał się inspiracją zarówno dla formacji elektronicznych (Kraftwerk) jak i eksperymentalnych, postpunkowych czy synthpopowych. Choć grupa nie zdobyła nigdy wielkiej popularności uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych. Amerykańska kapelę kapela tworzą Alan Vega i Martin Rev.

Death In Vegas są spadkobiercami i kontynuatorami odważnych eksperymentów Neu! czy Throbbing Gristle. Pożegnali się w 2004 roku albumem "Satan's Circus", bo Richard Fearless poczuł, że musi grać rock and rolla w Nowym Jorku. Teraz znów jest w Londynie i stoi na czele Death In Vegas, z którym w 2011 roku wydał album "Trans Love Energies".

Do artystów tegorocznego OFF Festiwalu dołączyli również: Black Face, Iceage oraz Colin Stetson.

Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów Katowicach. Na imprezach inaugurujących 2 sierpnia pojawią się Matthew Herbert, Alva Noto, Diamond Rings oraz Sleep Party People. Więcej szczegółów pod tym adresem.

Reklama