Bjork, The xx, Justice, Franz Ferdinand, SBTRKT, Wiz Khalifa, Bon Iver, Friendly Fires, Bat For Lashes, Katarzyna Nosowska, Gogol Bordello, Public Enemy, Bloc Party i Janelle Monae – to do tych gwiazd dołączą Mumford & Sons, Orbital, The Maccabees i Toro y Moi.

Reklama

Mumford & Sons, autorzy takich hitów jak "Little Lion Man", "The Cave", czy "Roll Away Your Stone" wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Ten angielski zespół folkowy został założony w 2007 roku i do tej pory wydał tylko jeden, debiutancki album zatytułowany "Sigh No More". Krążek przyniósł grupie uznanie zarówno wśród publiczności jak i u znawców muzyki - formacja zgarnęła już trzy nagrody Billboard, jedną statuetkę BRIT Awards oraz otrzymała sześć nominacji do nagrody Grammy.

Kolejną gwiazdą Open'era będzie założony w 1989 roku przez braci Paula i Philla Hartnoll brytyjski zespół Orbital grający muzykę elektroniczną. Ponieważ panów poróżniła wizja grupy, Orbital w 2004 roku został rozwiązany. Na szczęście dla fanów ich muzyki, bracia znaleźli znów wspólny język i od 2008 roku można oglądać ich na wspólnych koncertach. W kwietniu ukaże się ich najnowszy album "Wonky", z którego utwory na pewno będzie można usłyszeć na tegorocznym Open'erze.

The Maccabees grają indie rocka. Na koncie mają trzy albumy studyjne, z który ostatni - "Given to the World" - ukazał się na początku tego roku i debiutował na 4.pozycji w rankingu Top 40.

Ostatnim wśród ogłoszonych nowych gwiazd Open'era jest Toro y Moi, czyli Chazwick Bundick. Reprezentant muzyki chillwave ma na koncie dwa albumy studyjne.