Tanita Tikaram przyszła na świat w Niemczech, w rodzinie brytyjskiego oficera pochodzącego z Fidżi, a jej mama urodziła się w Malezji. Jako nastolatka z całą rodziną przeniosła się do Wielkiej Brytanii. W wieku 19 lat wydała debiutancką płytę "Ancient Heart" z której pochodziły takie przeboje, jak "Twist In My Sobriety" i "Good Tradition". Jej charakterystyczny, chropawy głos pokochali fani na całym świecie, kupując 4 miliony egzemplarzy jej debiutanckiego albumu.

Reklama

Przez kolejną dekadę regularnie nagrywała płyty, po czym, po wydaniu "The Capuccino Songs" na krótko zniknęła za sceny muzycznej i zamieszkała we Włoszech. Tikaram powróciła w 2005 roku, kiedy do sklepów trafił jej siódmy studyjny album, zatytułowany "Sentimental". Na lipiec tego roku planowana jest premiera najnowszego albumu artystki, z którego materiał po raz pierwszy usłyszymy na wrocławskim koncercie.

Uwaga: zakupione bilety na koncert z udziałem Sinead O'Connor, która odwołała całą swoją trasę koncertową, zachowują ważność.