Grzegorz Turnau dołączył do akcji "Pianino w każdym domu", bowiem jest zdania, że gdyby w jego rodzinnym domu nie było pianina, dziś najprawdopodobniej nie byłby muzykiem.

Reklama

Koncert Grzegorza Turnaua inaugurujący "Pianino w każdym domu" odbył się 2 października, na który przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki. Oficjalna trasa koncertowa rozpoczyna się 16 października i składać się będzie z 11 występów w całej Polsce. Turnau zagra koncerty zarówno z zespołem, w duetach z Jackiem Królikiem i Andrzejem Sikorowskim, jako TurBiKon z Robertem Kubiszynem i Cezarym Konradem, a także solo.

Głównym celem akcji "Pianino w każdym domu", organizowanej przez firmę Yamaha, jest przybliżenie możliwości czerpania radości z codziennego kontaktu z muzyką, nie tylko poprzez słuchanie płyt czy koncertów, ale także poprzez własne wykonawstwo. Akcja skierowana jest do wszystkich miłośników muzyki, zarówno do tych, którzy jeszcze nie grali na żadnym instrumencie, jak również do tych, którzy już coś potrafią. Najważniejsze, aby każdy z uczestników mógł bawić się muzyką.