Grzegorz Turnau to twórca niezwykły, artysta, który od lat skutecznie wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Mieszka w Krakowie, skąd od lat wyrusza w podróże po Polsce (i nie tylko). Odwiedza sale duże, ale często też miejsca dość zapomniane. Siada tam przy fortepianie i śpiewa. W końcu dotarł do Och-Teatru. Zanim nagrał tam płytę był tam wcześniej dwa razy. Raz jako widz, a raz wystąpił na scenie w duecie z Jackiem Królikiem.

Reklama

Poezja najlepszych autorów w jego wykonaniu nie odstrasza, a wręcz przeciwnie Wychował swoją publiczność, ma też swoje ulubione utwory.

Materiał znajdujący się na wydawnictwie "Och! Turnau Och-Teatr 18 V 2011" został zarejestrowany 18 maja 2011 roku, na scenie warszawskiego Och-Teatru. Grzegorz Turnau ze swoim zespołem zagrał piosenki z ostatniego albumu "Fabryka klamek" oraz wybrane utwory z poprzednich płyt, m.in. takie hity jak "Bracka", "Między ciszą a ciszą", "Naprawdę nie dzieje się nic", "Znów wędrujemy", "Wiem", "Jak linoskoczek".

W koncercie gościnnie wzięli udział: Dorota Miśkiewicz, Basia Gąsienica - Giewont, Robert Majewski i Marek Napiórkowski oraz znakomici muzycy, stale współpracujący z Turnauem: Michał Jurkiewicz, Cezary Konrad, Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Mariusz Pędziałek i Leszek Szczerba.

Koncertowy album "Och! Turnau Och-Teatr 18 V 2011" dostępny jest w pięciu różnych formatach. Wydawnictwo ukazało się bowiem jako: CD, DVD, Blu-Ray, jako płyta winylowa oraz jako limitowany box zawierający CD, winyl i DVD. Formaty albumu różnią się repertuarowo. Na płycie CD wysłuchamy 14 piosenek, na winylu 10 a na DVD i Blu-Ray aż 24. Dodatkowo na DVD i Blu-Ray znajduje się teledysk do utworu "Na plażach Zanzibaru" wraz z reportażem o kulisach jego powstania.