Joe Satriani uważany za jednego z najważniejszych gitarzystów w historii muzyki rockowej. Przełomowym w jego karierze okazał się krążek "Surfing With The Alien" z 1987 roku. Jest nauczycielem takich sław, jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendriksa. W latach 80. współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple.

Reklama

Satriani był także pomysłodawcą słynnego cyklu koncertowego G3, w ramach którego wspólnie z nim koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson. W 2009 Satriani wraz z Sammym Hagarem, Michaelem Anthonym (Van Halen) oraz Chadem Smithem (RHCP) założył projekt Chickenfoot, którego debiutancki album okazał się prawdziwym sukcesem. W 2011 ukazał się drugi album bandu zatytułowany "III". 22 września 2012 Satriani był jednym z najważniejszych gości podczas wielkiego koncertu na Wembley Arena poświęconego zmarłemu Jimowi Marshallowi.

Na maj 2013 roku zapowiadany jest nowy album Satrianiego. Częścią jego promocji będzie wizyta wirtuoza w warszawskiej Stodole. Bilety w sprzedaży od 30 listopada.