Slash to ikona sceny muzycznej i jeden z najwybitniejszych rockowych gitarzystów wszech czasów. Jego utwory, styl gry na gitarze i występy w takich zespołach jak Guns N'Roses, Slash's Snakepit, Velvet Revolver, a także solowa działalność inspirowały i dostarczały rozrywki milionom ludzi na całym świecie.

Reklama

Magazyn "Time" umieścił go na 2. pozycji na swojej liście 10 najlepszych gitarzystów gitary elektrycznej wszech czasów, a jego riff do utworu "Sweet Child O' Mine" uplasował się na pierwszej pozycji w kategorii 100 najlepszych riffów według magazynu "Total Guitar", natomiast Gibson dwie ze swoich gitar sygnował jego imieniem.

Ma swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame i z samym tylko Guns N'Roses Slash sprzedał ponad 100 milionów płyt na świecie. Artysta brał także udział w projektach takich muzyków jak Michael Jackson, Ray Charles czy Stevie Wonder.

W 2010 roku Slash zadebiutował solowym albumem zatytułowanym "Slash". Na krążku pojawiło się grono znakomitych gości, wśród których znaleźli się Myles Kennedy z Alter Bridge, Chris Cornell, Fergie, Dave Grohl, Lemmy Kilmister, Duff McKagan, Ozzy Osbourne i Iggy Pop. Prace nad nowym krążkiem Slash rozpoczął w czerwcu 2011 roku, a wspomagali go sprawdzeni już w boju towarzysze: Myles Kennedy oraz sekcja rytmiczna Brent Fitz i Todd Kerns ukryta pod nazwą The Conspirators.

"Apocalyptic Love" to dzieło powstałe wyłącznie siłami gitarzysty i towarzyszących mu na koncertach muzyków. – Dzięki temu płyta jest bardziej spójna i ma większą dynamikę – tłumaczył Slash. – Jedynka była pisana przeze mnie pod kątem gości, których zaprosiłem. Longplay miał premierę w maju tego roku.

Reklama

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu: Loża – 380/ 400 zł, Sektory H, J – 270/ 285 zł, Sektory czerwone – 180/ 195 zł, Sektory niebieskie – 150/ 165 zł, Płyta – 170/ 185 zł. Bilety w sprzedaży od środy, 28 listopada. Do nabycia na stronach: Metalopolis.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketportal.pl, Biletin.pl.