Tomahawk to supergrupa dowodzona przez Mike'a Pattona, niezwykle aktywnego multinstrumentalistę, wokalistę i producenta muzycznego, znanego przede wszystkim z występów w rockowych formacjach Faith No More i Fantômas. Skład kapeli uzupełniają gitarzysta Duane Denison (The Jesus Lizard, Legendary Shack Shakers), perkusista John Stanier (Battles, Helmet, The Mark of Cain) oraz od tego roku basista Trevor Dunn, który współpracował z Pattonem przy innych projektach (Mr. Bungle, Fantômas).

Reklama

W utworach Tomahawk usłyszeć można zarówno klasyczny hard rock, jak i bardziej wyrafinowane dźwięki z domeny progresywnego art-rocka (utwory formacji były porównywane do dokonań King Crimson), metal łączy się tu z post-rockiem, a muzyka Indian z Ameryki Północnej wchodzi w mariaż ze sferą rockowego eksperymentu.

Wrocławski koncert to część europejskiego tournée promującego najnowszą płytę Tomahawk "Oddfellows", która miała premierę w styczniu tego roku. Impreza odbędzie się w Klubie Festiwalowym w Arsenale. Bilety kosztują: 80 zł (ulgowy dla posiadaczy karnetów na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty) i 100 zł. Sprzedaż on-line za pośrednictwem strony nowehoryzonty.pl rozpocznie się 12 kwietnia o godzinie 12.00.