Choć ich ostatnie studyjne wydawnictwo ukazało się w 1997 roku, Faith No More nadal wymieniani są wśród najbardziej wpływowych rockowych zespołów na świecie. Powstali w 1981 roku w San Francisco, ale przełomem dla grupy stało się dołączenie do składu wokalisty Mike'a Pattona i wydanie dokładnie 25 lat temu (20 czerwca 1989 roku) album "The Real Thing". Ten longplay to jednocześnie klasyka metalu jak i przykład eksperymentalnego podejścia do gatunku, łączącego się na "The Real Thing" z jazzem, funkiem i hip-hopem.

Reklama

Trzy kolejne płyty formacji "Angel Dust" (1992), "King for a Day... Fool for a Lifetime" (1995) i "Album of the Year" (1997) to wydawnictwa, na których zespół nie szedł na żadne kompromisy, budując swoją pozycję najbardziej nieprzewidywalnego metalowego zespołu lat 90. Faith No More stali się legendą za sprawą świetnych koncertów, charyzmatycznego Pattona i eklektycznego repertuaru.

Wcześniej udział w festiwalu Open'er potwierdzili m.in. Foster The People, Pearl Jam, The Black Keys, Rudimental, MGMT, Phoenix, Pusha T, Foals, Warpaint, Bastille, Interpol, Haim, Darkside, Earl Sweatshirt, Metronomy, The Afghan Whigs, BANKS, Lykke Li i Jack White. Impreza odbędzie się między 2 a 5 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Bilety na Open'er Festival do nabycia w Altersklepie oraz w Ticketpro.