W 2014 roku założyciel, lider i spiritus movens King Crimson, Robert Fripp po pięcioletniej przerwie w działalności ogłosił, że zespół jesienią wyruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych. Zaskoczył wszystkich, bowiem (po latach koncertowania w warunkach dalekich od ideału) wydawało się, że Robert Fripp ma już dość swojego flagowego projektu i ograniczy się tylko do okazjonalnej współpracy z innymi muzykami. Krótka, obejmująca cztery miasta i jedenaście koncertów trasa w 2008 roku miała być ostatnim gwoździem do trumny legendarnego zespołu.

Reklama

Tym większą niespodzianką dla fanów King Crimson okazał się wspomniany amerykański cykl koncertów odbywający się pod hasłem "An Evening with King Crimson". Fripp, trzech perkusistów, dwóch gitarzystów i flecista/saksofonista zabrali fanów w niepowtarzalną muzyczną podróż, zachwycając muzycznym mistrzostwem i długimi improwizacjami. Teraz z projektem dotrą do Polski.

Zespół King Crimson wystąpi w składzie: Robert Fripp (gitary), Jakko M. Jakszyk (wokal, gitary), Tony Levin (bas), Mel Collins (saksofon, flety), Gavin Harrison (perkusja), Pat Mastelotto (perkusja) i Bill Rieflin (perkusja).

Oto plan koncertów:
17 września - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, 20.00
18 września - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, 20.00
20 września - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, 20.00
21 września - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, 20.00Bilety na koncerty King Crimson dostępne będą w cenach od 179 zł do 349 zł. Sprzedaż biletów od 27 listopada od godz. 10.00.