Debiutancki album Eda Sheerana "+" pokrył się złotem w USA oraz Niemczech i sześciokrotną platyną na Wyspach. Sheeran otrzymał też prestiżową Ivor Novello Award w 2012 roku za singel "The A Team" oraz dwie BRIT Awards – dla Najlepszego debiutanta oraz Najlepszego brytyjskiego artysty. Płyta zdobyła szczyt brytyjskiego notowania, a na całym świecie rozeszła się w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy. Pochodzą z niej przeboje "You Need Me", "I Don't Need You", "Lego House" oraz "Give Me Love".

Reklama

Wydany w czerwcu tego roku krążek Eda Sheerana "x" był jedną z najbardziej oczekiwanych, nie tylko w Polsce, płyt pop. Album to jaskrawy dowód na to, jak wspaniale Ed rozwinął się jako wokalista, autor tekstów oraz kompozytor od czasu premierowego albumu "+" z 2011 roku. – Jestem dumny z mojej nowej płyty. To najlepsza muzyka, jaką do tej pory nagrałem – twierdzi Sheeran.

Piękne, szybko wpadające w ucho melodie, ciepły wokal, uniwersalne teksty – to wszystko składa się na jego drugi album. Wydawnictwo pojawiło się w sprzedaży w dwóch wersjach – standardowej (12 utworów) oraz deluxe. Ta druga jest bogatsza o cztery piosenki, m.in. o napisaną specjalnie do drugiej części trylogii Petera Jacksona Hobbit kompozycję "I See Fire". Singlem promującym "x" był utwór "Sing", nagrany z udziałem Pharella Williamsa. Numer szybko wskoczył na szczyty list przebojów stacji radiowych, a klip do niego obejrzało już ponad 45 milionów internautów.

Bilety pojawią się w sprzedaży 17 września o godzinie 10.00. Dostępne będą na Eventim.pl.