Incubus to założony w 1991 roku amerykański zespół rockowy. Pierwsze wydawnictwo grupy, "Fungus Amongus", zostało wydane samodzielnie przez zespół w 1995 roku i skutkował podpisaniem kontraktu z Immortal Records. Największy komercyjny sukces kalifornijska kapela odniosła za sprawą wydanego w 1999 roku albumu "Make Yourself". W ciągu roku od premiery, płyta osiągnęła platynowy status, a promujący ją singel "Drive" znalazł się na pierwszym miejscu Modern Rock Charts oraz w Top 10 zestawienia Billboard Hot 100. Ostatnie wydawnictwo bandu to wydany w 2011 roku longplay "If Not Now, Whenl", który zwieńczony został 18 miesięczną trasą koncertową. Muzycy wzięli również udział w interaktywnym projekcie Incubus HQ Live, który umożliwiał bezprecedensowy kontakt z fanami a następnie został wydany w formie filmu dokumentalnego w 2012 roku. Obecnie artyści kończą pracę nad nowym materiałem, a koncert na Orange Warsaw Festival 2015 będzie pierwszą wizytą muzyków w Polsce.

Reklama

Bastille to angielski zespół rockowy założony w 2010 roku w Londynie. Grupa powstała z inicjatywy wokalisty Dana Smitha, który nazwę zespołu zaczerpnął z wydarzenia obchodzonego w dniu jego urodzin – Bastille Day. Debiutancki album formacji, "Bad Blood", został wydany w marcu 2013 roku i od razu znalazł się na szczycie brytyjskiej listy sprzedaży. Promujący go singel "Pompeii" przedstawił zespół szerokiej publiczności, osiągając ponad 166 milionów wyświetleń na YouTube oraz na stałe wpisując się w radiowe playlisty. W 2014 roku muzycy zostali nominowani do BRIT Awards w czterech kategoriach, ostatecznie zdobywając statuetkę za British Breakthrough Act. Zespół obecnie pracuje nad wydaniem kolejnego dzieła, którego premiera zaplanowana jest na 2015 rok. Bastille znajduje się również wśród nominowanych do nagrody Grammy w kategorii Best New Artist.

Paloma Faith to brytyjska wokalistka i autorka tekstów, znana z unikatowego stylu. Debiutancki album, "Do You Want the Truth or Something Beautifulz" wydała w 2009 roku. Zestaw odniósł duży sukces na Wyspach Brytyjskich, podwójnie pokrywając się platyną. W 2012 roku ukazał się drugi studyjny longplay artystki, zatytułowany "Fall to Grace". Dzieło promował singel "Picking Up the Pieces", który znalazł się w pierwszej dziesiątce listy sprzedażowej w Wielkiej Brytanii. Ostatnie wydawnictwo wokalistki to wydany w 2014 roku zestaw "A Perfect Contradiction", który jak dotąd jest największym komercyjnym sukcesem w karierze artystki.

Kamp! zadebiutowali w 2009 roku EP-ką "Thales One", pierwszą w Polsce odważna próbą konfrontacji z popularnymi w tamtym czasie dokonaniami gwiazd sceny electro. Nie przywiązujący się do gatunków muzycy Kamp!, w 2010 wypuścili podwójny singel "Heats/Distance of the Modern Hearts", trochę przez przypadek, stawiając się w roli "nadziei polskiej elektroniki" oraz zwracając na siebie uwagę zagranicznych labeli. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo Kamp! ukazało się w 2011 nakładem portugalskiego Discotexas. Premiera "Cairo" stała się dla zespołu nowym otwarciem i pozwoliła eksplorować nowe kierunki, czego efektem była debiutancka płyta zatytułowana po prostu "Kamp!", a wydana w ich własnym labelu Brennnessel. Dreampopowe kompozycje, funkcjonujące na albumie obok house'owych produkcji zapewniły formacji ponad 10 tysięcy sprzedanych egzemplarzy i stałą obecność w klubach i na festiwalach – od Szanghaju, przez Londyn po Los Angeles. Późnym latem ubiegłego roku, Kamp! zamknęli się w madryckim studiu Red Bull, gdzie powstał zupełnie nowy materiał. Brudna, trochę anachroniczna i bardzo taneczna "Baltimore EP" została wydana w sierpniu 2014. Koncert KAMP! na Orange Warsaw Festival będzie pierwszym koncertem zespołu w 2015 roku.

Orange Warsaw Festival odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2015 roku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Będzie to ósma edycja OWF. Wcześniej wdział w imprezie potwierdzili: The Chemical Brothers, Asking Alexandria, Mela Koteluk,Kadebostany, Sheppard i Parkway Drive.