Kendrick Lamar przyjedzie z nowym albumem, "To Pimp a Butterfly", wydanym w marcu 2015 roku, po ponad dwóch latach od momentu ukazania się "Good Kid, M.A.A.D City", który w USA pokrył się platyną. Promujący najnowsze dzieło singel "i" zapewnił raperowi z Kalifornii dwie nagrody Grammy.

Reklama

Zespół Foals zaistniał na brytyjskiej scenie muzycznej w 2007 roku. Rok później wydali album "Antidotes". Swym debiutem Foals wyróżnili się z szeregu innych brytyjskich zespołów, stawiających na muzykę oscylująca pomiędzy rockiem, elektroniką i popem. Funkowa gra basu, minimalistyczne, przeplatające się partie gitar i głos Yannisa Phillippakisa nadały im charakterystyczny szlif. Na albumie "Total Life Forever" z 2010 roku zespół ruszył w innym kierunku – młodzieńcza buńczuczność została zastąpiona muzyką bardziej klimatyczną, emocjonalną i melodyjną, podkreśloną tekstami o nieśmiertelności. Ostatnia płyt Anglików, "Holy Fire", miała premierę w lutym ubiegłego roku i przyniosła im nominację do Mercury Prize.

Kraków Live Festival 2015 odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia na Błoniach. Festiwalowiczów czekają 2 dni zabawy na 2 scenach w namiotach. 22 sierpnia planowany jest też dzień wydarzeń specjalnych. Sprzedaż biletów rusza we wtorek, 5 maja o 12.00.