Mariza powraca z nowym albumem "Mundo", którego premiera odbędzie się w październiku 2015 roku. Producentem płyty jest Javier Limón (zdobywca wielu nagród Grammy, producent jednej z ostatnich płyt Marizy "Terra" z 2008 roku).

Reklama

Przez 12 lat kariery muzycznej, Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie. Od czasów wielkiej Amalii Rodrigues żaden portugalski artysta nie odniósł takiego spektakularnego międzynarodowego sukcesu jak Mariza. Artystka wydała pięć autorskich albumów ("Fado em Mim", "Fado Curvo"," Transparente", "Terra"," Fado Tradicional"), otrzymała szereg nagród w tym Latin Grammy w 2007 roku, współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak Jacques Morelenbaum, Miguel Poveda, Gilberto Gil , Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Carlos do Carmo czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004 roku – "A Thousand Years".

Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka czy standardy bluesowe. Przez ostatnie 12 lat Mariza przeszła długą drogę od epizodu na scenie world music do występów w najlepszych salach koncertowych na świecie (Olympia w Paryżu, London Royal Festival Hall, Opera w Sydney czy Carnegie Hall w Nowym Jorku). Udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu, która ma wiele do zaoferowania. Młoda dziewczyna z Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.

Bilety dostępne są w cenach 169, 199, 229 i 269 złotych.