Dziennik Gazeta Prawana logo

Pat Metheny w Polsce. Po 31 latach zagra w tym samym miejscu

1 lutego 2016, 15:07
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pat Metheny
Pat Metheny/Media
Pat Metheny po raz pierwszy zagrał w Polsce w 1985 roku, a jego wrocławski występ przeszedł do legendy. Teraz wraca do Hali Ludowej, ale już ze swoim nowym zespołem.

Światowej sławy gitarzysta wystąpi we Wrocławiu 2 czerwca 2016 roku, a towarzyszyć mu będą perkusista Antonio Sánchez (znany również jako kompozytor ścieżki dźwiękowej do filmu "Birdman"), jeden z najlepszych europejskich pianistów Gwilym Simcock oraz basistka Linda Oh. Bilety na pierwszy europejski koncert w tym składzie trafią do sprzedaży 3 lutego o godz 12.00. Będą dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce oraz online w serwisach: Biletin.pl, Ticketpro.pl, eBilet.pl, Biletyna.pl.

Patrick Bruce Metheny jest zdobywcą 18 nagród Grammy, w tym 10 z Pat Metheny Group i kilkadziesiąt płyt. W swoim dorobku artystycznym ma kompozycje na gitary solo, małe zespoły, instrumenty elektryczne i akustyczne, duże orkiestry oraz utwory baletowe. O wszechstronności Metheny'ego świadczyć może współpraca, jaką nawiązał z największymi gwiazdami. Byli wśród nich: Steve Reich, Ornette Coleman, Herbie Hancock, Jim Hall, Milton Nascimento i David Bowie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl/Media
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj