13. już edycja festiwalu Szczecin Music Fest to, podobnie jak poprzednie, wspaniali artyści. Koncerty odbywać się będą od kwietnia do lipca, w szczecińskiej filharmonii, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich i w hali "Azoty Arena". Cykl koncertów zainauguruje 20 kwietnia zespól Wirujących Derwiszów z Syrii. Koncert ma zwrócić uwagę na bardzo bogatą tradycję tego regionu świata.

Reklama

Jeszcze w kwietniu do Szczecina przyjedzie kontrabasista jazzowy Avishai Cohen. Artysta nagrywa dla wytwórni Blue Note i współpracował już z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobbym McFerrinem, Herbie Hancockiem, Paquito D'Riverą, Danilo Perezem.

Szczególnie bogaty w występy gwiazd będzie lipiec. Wówczas do stolicy Pomorza Zachodniego zjadą trzy wokalistki: Macy Gray, Biuka i Omara Portuondo. Pierwsza zaśpiewa na dziedzińcu zamku Książąt Pomorskich 4 lipca. Buika wystąpi także na Zamku trzy dni później, a kubańska pieśniarka Omara Portuondo, związana znana z Buena Vista Club 11 lipca, także na Zamku.

Organizatorzy trzymają w tajemnicy jeszcze jedno nazwisku gwiazdy festiwalu – mają je ogłosić niebawem.

Szczecin Music Fest prezentuje world music i jazz na najwyższym światowym poziomie i promuje nowe zjawiska w obrębie tej stylistyki. Na szczecińskich scenach w ramach festiwalu wystąpili tacy artyści jak m.in.: Cesaria Evora, Susan Vega, Manhattan Transfer, Chris Botti, Melody Gardot, Herbie Hancock, Yasmin Levy czy Mariza.