Baron wystąpi z Zimmerem w Łodzi i Krakowie. Gitarzysta, saksofonista, kompozytor i producent muzyczny o swoim pierwszym spotkaniu ze słynnym kompozytorem muzyki filmowej Hansem Zimmerem opowiada tak: – Poznałem maestro Hansa Zimmera na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2014 roku, gdzie miałem zaszczyt dzielić z nim scenę podczas wykonywania suity z filmu "Incepcja", w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethvenowskiej i pod batuta Diego Navarro. Tym bardziej niesamowite było to dla mnie doświadczenie, że prywatnie "Incepcja" jest jednym z moich ulubionych filmów, a muzyka, którą skomponował Hans Zimmer jest po prostu rewelacyjna. To była moja ukochana ścieżka dźwiękowa na długo zanim dostałem wiadomość o propozycji wspólnego występu.

Reklama

Obecna trasa Hansa Zimmera to efekt wielkiego sukcesu jego pierwszego występu na żywo w londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Baron również miał okazję widzieć i słuchać tego koncertu. Tak zrodziło się jego marzenie o wspólnym występie. – Od tego czasu udało mi się odwiedzić jego niesamowite studio w Los Angeles a także posłuchać show Hans Zimmer Revealed w Apollo Theatre w Londynie. Był to niesamowity przedsmak nadchodzącej tegorocznej trasy. Dwugodzinne show, ponad 100 osób na scenie, maestro, soliści, zespół, orkiestra, chór i ...Pharrell Williams gościnnie pojawiający sie na scenie! Przekrój przez wszystkie największe ścieżki dźwiękowe do filmów, których muzyka przywodziła obrazy wspomnień – opowiada.

– Gdy w tym roku otrzymałem zaproszenie na scenę na koncerty w Łodzi i Krakowie oraz na 4 koncerty finałowe we Francji oniemiałem ze szczęścia. To wielkie wyróżnienie i honor dzielić ponownie scenę z takimi wybitnościami muzycznymi. Także wielka odpowiedzialność. Ale przede wszystkim największa radość. Tym bardziej, że poznając w Los Angeles większość muzyków wiem, że to wybitni wirtuozi, ale przede wszystkim przemili i serdeczni ludzie. Zapraszam każdego melomana muzyki filmowej na niesamowitą podróż poprzez historie "Króla Lwa", "Gladiatora", "Piratów z Karaibów", "Incepcji", "Interstellar", "Mrocznego Rycerza", "Człowieka ze Stali", "Sherlocka Holmesa" i wielu innych. Gwarantuje wachlarz emocji i dynamiki oraz niezapomniane przeżycia. Nie wyjdziecie obojętni po tym wyjątkowym spektaklu muzycznym. Polecam serdecznie – mówi Aleksander Milwiw-Baron, znany do tej pory przede wszystkim z udziału w projektach popowych czy rockowych.

Reklama

W ramach trasy Hans Zimmer On Tour w Polsce odbędą się 3 koncerty:
– 30 kwietnia w Ergo Arena, Gdańsk
– 1 maja w Atlas Arena, Łódź
– 3 maja w Tauron Arena, Kraków
Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.