To pierwsza trasa koncertowa laureata Oscara. W ramach "Hans Zimmer on Tour" odwiedził 19 miast, a wśród nich Berlin, Hamburg, Paryż i Pragę. W Polsce zaplanowano aż trzy koncerty: w Gdańsku (30 kwietnia, Ergo Arena), Łodzi (1 maja, Atlas Arena) i Krakowie (3 maja, Tauron Arena). – Długo chowałem się w studiu nagraniowym. Miałem lęk przed występami publicznymi. To jest moment, gdy musisz spojrzeć w oczy swojej publiczności. Niezależnie od tego, jak jest trudno. To prosta i uczciwa oferta: siedzisz tam, a ja stoję tutaj. Płacisz za bilet, a ja gram najlepiej jak potrafię – mówił Hans Zimmer w wywiadzie dla dziennik.pl. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Reklama

Pierwsze turnee w karierze, ale kolejna wizyta w Krakowie – Hans Zimmer gościł już w tym mieście na festiwalu muzyki filmowej. – Nie miałem zbyt wielu możliwości, aby poznać Polskę. Ale byłem w Krakowie. Bardzo mi się podobało. To piękne miasto z wyjątkową atmosferą. Cieszę się, że mogę wrócić. Przy okazji tegorocznej wizyty związanej z koncertem nie będę miał zbyt wiele czasu na zwiedzanie, jednak mimo wszystko spróbuję. Chciałbym przespacerować się po Rynku. Z Krakowa zapamiętałem to, że ludzie tam są bardzo mili – wspomina artysta.

W Łodzi i Krakowie z Zimmerem zagra m.in. polski muzyk Aleksander Milwiw-Baron, saksofonista i gitarzysta grupy Afromental. Ich znajomość rozpoczęła się na krakowskim festiwalu. – Kiedy byłem na festiwalu muzyki filmowej w Krakowie, poznałem Alexa Barona. To ponadprzeciętnie utalentowany młody człowiek. Jest między nami jakiegoś rodzaju porozumienie – podkreśla słynny kompozytor.

Reklama

– Każdy występ w ramach trasy "Hans Zimmer On Tour" będzie "wyjątkowym spektaklem audiowizualnym – zapowiadają organizatorzy koncertów. Wizualizacje i światła zaprojektowane zostały przez Marca Brickmana, który współpracował m.in. z Pink Floyd, Nine Inch Nails i Barbrą Streisand, był też odpowiedzialny za oświetlenie Empire State Building w Nowym Jorku.

Facebook