Największe przeboje szwedzkiego zespołu ABBA rozpisane na orkiestrę symfoniczną i połączone z klasycznymi utworami skandynawskiego kompozytora Edvarda Griega zainaugurują tegoroczny festiwal w Oświęcimiu. – Life Festival Oświęcim od pierwszej edycji stawia nie tylko na największe gwiazdy muzyki rozrywkowej, ale również na koncerty muzyki klasycznej w świeżej odsłonie. Po ogromnym sukcesie zeszłorocznego "British Rock Symphony" przyszła pora na nowatorskie, unikalne połączenie muzyki ery disco z muzyką symfoniczną okresu romantyzmu. 16 czerwca usłyszymy największe przeboje ABBY ułożone w opowieść o miłości kobiety i mężczyzny – zapowiadają ogranizatorzy imprezy.

Reklama

Widowisko "ABBA – miłosna opowieść symfoniczna" premierę miało jesienią 2013 roki w krakowskim teatrze im. Juliusza Słowackiego. Podczas festiwalu na scenie Oświęcimskiego Centrum Kultury wystąpi pięcioosobowy popowy zespół, czworo wokalistów, chór i orkiestra symfoniczna.

Tegoroczna edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca. Wystąpią w nim m.in. Elton John, Queen wraz z Adamem Lambertem, John Newman i zespół Perfect. Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów oraz martyrologii Polaków i innych narodów. Na festiwalu występowali już m.in. James Blunt, Peter Gabriel, Sting i Eric Clapton.