– Chyba nikt nigdy nie widział go kiepsko ubranego. Nikt nie widział go smutnego. Nie wdaje się w skandale, bo nie są mu do czegokolwiek potrzebne. Jest poważnym, odpowiedzialnym człowiekiem, który ma na głowie milion rzeczy, ale do wszystkiego podchodzi z uśmiechem, pokorą, naturalnością. Są ludzie, których nie sposób jest nie lubić i on bez wątpienia się do nich zalicza – mówi o Pharrellu Macy Gray.

Reklama

Wokalista, producent, autor, aktor, raper… Pharrell Williams jest człowiekiem wielu talentów. Karierę zaczynał jako nastoletni producent-samouk i multi-instrumentalista z Virginia Beach, a potem połowa producenckiego super-duetu The Neptunes. Przez dwie dekady swojej działalności pomógł skomponować niezliczoną liczbę hitów, wśród których były takie klasyki, jak "Get Lucky" Daft Punk, "Blurred Lines" Robina Thicke, "Hot in Herre" Nelly'ego, "I'm a Slave 4 U" Britney Spears czy "Like I Love You" Justina Timberlake'a. Współpracował również ze Snoop Doggiem, Ludacrisem, Kelis, Nelly Furtado, Madonną, Jayem-Z, Gwen Stefani czy Kanye Westem. I właśnie pracując z innymi artystami, Pharrell Williams został jedną z najważniejszych postaci współczesnego popu.

Gwiazdą stał się więc jeszcze zanim wydał swój własny album "In My Mind". Na koncie miał już wtedy Grammy za produkcję debiutu Justina Timberlake'a "Justified", a magazyn "Esquire" uznał go za najbardziej eleganckiego mężczyznę roku 2005. Między "In My Mind”, a następnym krążkiem "Girl" Pharrell Williams jeszcze wzmógł swoją aktywność. Pracował z Beyoncé, Madonną, Gorillaz i Hansem Zimmerem. Wynikły z tego kolejne nagrody Grammy. W międzyczasie projektował ubrania i biżuterię. Za swój największy przebój – piosenkę "Happy" z animacji "Minionki rozrabiają" był nominowany do Oscara. Utwór dotarł na szczyt list przebojów w 19 krajach. W Wielkiej Brytanii sprzedało się 1,3 miliona kopii singla.

Prywatnie jest mężem Helen Lasichan i ojcem chłopca o dość oryginalnym imieniiu – Rocket Man.

Pharrell Williams wystąpi na finał Open'era 2 lipca 2016 roku. Gwiazdami festiwalu, który rozpocznie się 26 czerwca, będą również: PJ Harvey, Florence and the Machine, Red Hot Chili Peppers, Wiz Khalifa, Beirut, Sigur Rós, The Last Shadow Puppets i trio Chvrches.