26-letni Avicii postanowił skończyć z występami na żywo z powodu problemów zdrowotnych (przeszedł ostre zapalenie trzustki, operację usunięcia pęcherzyka żółciowego, do tego przemęczenie, bo w ostatnim roku wydawał co tydzień jeden nowy DJ-set). – Wiem, że możliwość podróży po całym świecie i występów to wielkie błogosławieństwo, ale zbyt mało czasu zostało mi na życie prywatne jako prawdziwej osoby, nie tylko jako artysty. Nigdy nie zrezygnuję jednak z muzyki – nadal będę dzięki niej mówił do swoich fanów, ale zdecydowałem, że w 2016 roku odbędę ostatnią trasę i ostatnie występy. Dajmy więc czadu! – napisał na swojej stronie internetowej.

Reklama
PAP/EPA / JOSE SENA GOULAO

Pierwszą i ostatnią okazją, aby zobaczyć jedną z największych gwiazd muzyki klubowej ostatnich lat w Polsce będzie więc koncert w Gdańsku. Szwedzki artysta zaprezentuje się w ramach wydarzenia pod hasłem Music Power Explosion. Avicii wystąpi 15 lipca 2016 roku na Stadionie Energa Gdańsk. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

PAP/EPA / JOSE SENA GOULAO

Tim Bergling, jak naprawdę nazywa się Avicii, zadebiutował krążkiem "True", który trafił na sklepowe półki we wrześniu 2013 roku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął sześć lat wcześniej, gdy jako osiemnastolatek po raz pierwszy stanął za profesjonalną konsolą. Popularność zawdzięcza utworowi "Seek Bromance". Od tego momentu kariera DJ'a nabrała rozpędu, a jego utwory regularnie zaczęły trafiać na wysokie miejsca list przebojów na całym świecie.

PAP/EPA / JOSE SENA GOULAO

Avicii na koncie ma dwie nominacje do Grammy (za utwór "Sunshine", stworzony we współpracy z Davidem Guettą oraz za solowy singiel "Levels", wydany w 2013 roku) i statuetki: American Music Awards, Billboard Music Awards, Echo Awards, iHeartRadio Music Awards, International Dance Music Awards, MTV Europe Music Awards, Teen Choice Awards oraz World Music Awards. Wspólnie z Bennym Andersonem oraz Bjornem Ulvaeusem z popularnego szwedzkiego zespołu ABBA stworzył oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji, zatytułowany "We Write a Story".