Pixies z nowym materiałem ruszą w trasę koncertwą w listopadzie 2016 roku, a jednym z jego pierwszych przystanków będzie Polska. Już 16 listopada zespół zagra w poznańskiej Arenie.

Pixies jeden z najważniejszych zespołów w historii alternatywnego rocka, od zawsze wyprzedzający swoje czasy. Przez lata zachwycał takich artystów jak David Bowie, Thom Yorke czy Kurt Cobain. Zespół wraca z basistką Paz Lenchantin, od stycznia 2014 wspierającą koncerty zespołu, która teraz staje się jego pełnoprawnym członkiem.

"W trakcie pierwszych prób byłam bardzo zdenerwowana. Czułam ogromną presję, aby się wpasować w klimat zespołu i robiłam, co w mojej mocy, aby występy na żywo brzmiały dokładnie tak samo jak oryginalne wersje utworów. Spędziłam trzy lata, aby zrozumieć, co oznacza bycie Pixie. Ich muzyka jest głęboka zakorzeniona we mnie, w moim sercu i duszy. Czuję, że stałam się jedną z nich" – mówi Paz.

Paz miała też swój wkład artystyczny w najnowszy album Pixies. "Head Carrier" ujrzy światło dziennie już 30 września.

"Fakt, że poświęciliśmy nowemu materiałowi tak dużo czasu jest prawdziwym luksusem. W momencie nagrywania znaliśmy wszystkie kompozycje na wylot. Sama praca w studiu zajęła połowę mniej czasu niż przy „Indie Cindy”. Dobrze współpracowało nam się z Tomem, który dołączył do nas na etapie preprodukcji i mocno motywował nas do komponowania najlepszej muzyki, jaką jesteśmy w stanie stworzyć" – mówi perkusista Tom Lovering.