Byli tak pokłóceni, że twierdzili, że nigdy ze sobą nie zagrają. I jakby na przekór temu stwierdzeniu ich trasa nazywa się "Not In This Lifetime". Stało się. Guns N' Roses  w składzie W.Axl Rose, Slash, Duff McKagan, Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Feller, Melissa Reese przyjadą do Polski. Grupa wystąpi 20 czerwca w Gdańsku, na stadionie Energa. Bilety kosztują od 227 złotych.  

Stadionowa trasa w 2017 roku rozpocznie się 27 maja w Dublinie, w Irlandii i obejmie dalszych 18 zaplanowanych koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy; trasa powróci do Ameryki Północnej 30 lipca w Minneapolis z 15 kolejnymi koncertami. W naszej części Europy zespół zagra jeszcze 7 lipca w Pradze.

Gunsi grają ze sobą od ponad trzydziestu lat. Sprzedali ponad sto milionów egzemplarzy płyt, a niemal wszystkie z nich to rockowe klasyki. Ogromnym szokiem dla sceny rockowej był wydany w 1987 roku album "Appetite For Destruction", z którego pochodziły takie nagrania jak "Welcome To The Jungle", "Sweet Child O' Mine" czy "Paradise City".

W 1991 roku do sprzedaży trafiły jednocześnie dwie płyty "Use Your Illusion I" oraz "Use Your Illusion II, które wbiły się w wyjątkową popularność ostrego grania. Piosenki takie jak "Don't Cry", "You Could Be Mine" (które promowało przy okazji kolejny film o Terminatorze) czy "November Rain" sprawiły, że zespół był na szczycie. Długo tej presji nie wytrzymał - muzycy pokłócili się. W 1993 roku Slash zagrał po raz ostatni z Axlem. I jeden i drugi zadeklarowali, że nigdy ze sobą nie zagrają. "Not In This Lifetime" - powiedzieli, a zdanie o przylgnęło do grupy, odbierając fanom nadzieję.

Guns N' Roses dalej istniało, ale ze starego składu grał w nim tylko W.Axl Rose. Grupa nagrała m.in. album "Chinese Democracy". Przełomem było wprowadzenie zespołu do Rock and Roll Hall of Fame - w kwietniu 2012 roku zespół spotkał się niemal w całości. Zabrakło tylko Axla. Jednak obserwatorzy mówili, że kwestią czasu jest, kiedy muzycy znów zaczną grać ze sobą. Wrócili w 2015, a w 2016 ruszyli we wspólną trasę koncertową.