Ten koncert warto polecić wcześniej, bilety są już niemal wyprzedane. 21 kwietnia, po raz kolejny w Polsce i w warszawskiej Stodole wystąpi zespół Ghost, którego wizerunek może powodować skrajne emocje. Stodoła podczas ich ostatniego koncertu wyglądała jak świątynia, w której odprawia się wyjątkowe muzyczne nabożeństwo przy dźwiękach hardrocka i metalu zmieszanych z klawiszami. Na ten kostiumowy teatr składają się duchowny niczym z horrorów, czyli Papa Emeritus III oraz Nameless Ghouls, czyli Bezimienne Upiory ukrywający swoją tożsamość za metalicznymi maskami z rogami i czarnymi kostiumami. A do tego scenografia jak z opuszczonej średniowiecznej katedry. W stolicy wystąpią w ramach trasy promującej ich ostatnią epkę „Popestar” z coverami Echo & the Bunnymen, Simian Mobile Disco i Eurythmics.

W oczekiwaniu na koncert Ghost warto zebrać siły i wyciszyć się na występie legendy dark wave, niemieckiego duetu Deine Lakaien. W stołecznej Progresji (17.03) zagrają akustyczny koncert na 30-lecie działalności.

Fani grania w stylu dark electro, synthpopu i industrialu. nie powinni przegapić występu Das Moon w warszawskim klubie Dzik. Materiał, którym wypełnili swój najnowszy album „Dead” zaprezentują premierowo w najbliższy piątek (17.03). Wkrótce na dziennik.pl wywiad z zespołem.

Zupełnie inny klimat będzie panował podczas koncertów na trasie Julii Pietruchy, aktorki, która promuje swój album „Parsley”. Wraz ze swoim ukochanym ukulele oraz zespołem w najbliższym czasie zawita do Wrocławia (17.03), Lublina (19.03), Sosnowca (26.03) i Chorzowa (27.03).

Z nieco większym instrumentem szarpanym do Polski przyjeżdża mistrz gitary Tommy Emmanuel. Między 17, a 20.03 wystąpi kolejno w Łodzi, Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Po Polsce w marcu jeździ także Marek Dyjak, promujący nowy album „Pierwszy śnieg”. Jego przejmujący wokal wypełni sale w Łodzi (19.03), Nowej Soli (24.03), Szczecinie (25.03), Poznaniu (26.03).

Kazu Makino i para bliźniaków przy instrumentach. Oto Blonde Redhead, którzy po raz kolejny przyjadą na koncert nad Wisłę. Tym razem swoim oryginalnym indierockiem wypełnia stołeczną Proximę (16.03). Zagrają przede wszystkim materiał z ostatniej płyty "Barragan". Oto próbka ich możliwości.