"Pol'And Rock - ten festiwal dalej gra" - taki komunikat widzimy na profilu facebookowy dotychczasowego Przystanku Woodstock.

Reklama

Skąd ta zmiana? W oficjalnym komunikacie czytamy:

Skąd ta zmiana? Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa.

Zmianę nazwy Jurek Owsiak ogłosił podczas konferencji prasowej dotyczącej podania wyników i rekordowego wyniku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ponad 126 mln złotych). Zaznaczył jednak, że ani termin, ani miejsce festiwalu się zmienią - Pol'and Rock odbędzie się pomiędzy 2 a 4 sierpnia 208 roku w Kostrzyniu nad Odrą.

Reklama

Oto pełna treść komunikatu.