W 2009 roku Alexander Rybak dał Norwegii zwycięstwo w Eurowizji i sprawił, że przez kilka tygodni piosenka „Fairytale” nie opuszczała rozgłośni radiowych. Historia ma szansę się powtórzyć, bo Rybak znów wygrał krajowe eliminacje w Oslo i po raz drugi spróbuje wygrać w najsłynniejszym konkursie piosenki na świecie. Rybak będzie śpiewał piosenkę „That’s How You Wite A Song”.

Reklama

Po raz kolejny podejście do Eurowizji nie udało się Margaret. Nasza wokalistka próbowała bezskutecznie w naszym kraju, dlatego w tym roku zgłosiła swój akces do Eurowizji w Szwecji, co jest całkowicie zgodne z regulaminami konkursu. Margaret z piosenką „In My Cabana” przeszła przez półfinały (konkurs u naszych sąsiadów zza Bałtyku jest tak popularny, że ma dwie fazy), w finale szwedzkim zajęła jednak szóste miejsce. Szwecję reprezentować będzie Benjamin Ingrosso z nagraniem „Dance You Off”, które tak mocno przypomina stylistykę Justina Timberlake'a, jak tylko to możliwe. Posłuchajcie sami.

Przypomnijmy – polską kandydatką jest piosenka „Light Me Up” wykonywana przez DJ-a Gromee wraz z szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem. Na tle nagrań z Norwegii i Szwecji – eurowizyjnych potentatów – brzmi zaskakująco dobrze.

Reklama