Powrót Dawida Podsiadło do koncertowania zaplanowany jest na 7 lipca i dokona się na największym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwali muzycznych. Muzyk będzie jedną z gwiazd festiwalu Open'er. O tym, jak ważne to wydarzenie świadczy też tryb, w jakim został ogłoszony koncert. Zazwyczaj polscy wykonawcy ogłaszani są grupowo - czasem pojawienie się kilku też zagranicznych wykonawców festiwal ogłasza za jednym razem. Koncert Dawida Podsiadło ogłoszono jako wydarzenie na miarę przyjazdu największych gwiazd.

Reklama

W Polsce oprócz Dawida Podsiadło jest tylko jeden artysta, który sprzedaje podobną liczbę płyt. O.S.T.R jest jednak przedstawicielem hip-hopu, który od dekady jest najpopularniejszym gatunkiem w Polsce.

Podsiadło ma na swoim koncie dwie płyty. Pierwsza "Comfort and Happiness" z 2013 rou sprzedała się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy. Opublikowana dwa lata później "Annoyance and Disappointment" znalazła już niemal sto tysięcy nabywców.

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy festiwalu Opener 2018 to m.in.: Arctic Monkeys, Bruno Mars, Depeche Mode, Nick Cave & The Bad Seeds, Gorillaz, Massive Attack, Fleet Foxes, David Byrne, Mo oraz Kaleo.

Sprzedaż od 16.12.2017 do 10.06.2018 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

karnet 4-dniowy – 579 PLN
karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 659 PLN
karnet weekendowy (pt, sb) – 399 PLN
karnet weekendowy (pt, sb) + pole namiotowe – 459 PLN
bilety jednodniowe – 259 PLN